Vámügyintéző

Borsod-Abaúj-Zemplén
23 nap.
Vámügyintéző pozícióba munkatársat keresünk. A pozícióban elvárás a szakmai felkészültség, hasonló területen szerzett tapasztalat.
job design pic

A munkatárs feladatai:

  • felelős a napi vámkezelésekért,
  • biztosítja a bejövő és kimenő szállítmányok vámkezelését normál, illetve egyszerűsített eljárásban,
  • biztosítja a hatályos vámjogszabályoknak történő megfelelést,
  • aktívan részt vesz a logisztikai- és vámprojektekben,
  • kapcsolatot tart a beszállítókkal, szállítmányozókkal, vevőkkel és a helyi vámhatósággal,
  • közreműködik a vámellenőrzések során, előkészíti a vámauditokat,
  • közreműködik a környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos ügyintézésben,
  • statisztikai adatszolgáltatást végez.

A jelölttel szemben támasztott alapvető elvárások:

  • minimum középfokú végzettség érettségivel és vámügyintézői képesítés,
  • minimum 3 éves releváns szakmai tapasztalat multinacionális környezetben,
  • felhasználói szintű számítógépes ismeret,
  • vámszoftverek ismerete,
  • különleges eljárásokban szerzett tapasztalat (pl. aktív-passzív feldolgozás)
  • magas szintű elkötelezettség és kezdeményező készség,
  • kommunikációs szintű angol és/vagy német nyelvtudás írásban és szóban előnyt jelent,
  • B kategóriás jogosítvány előnyt jelent.

Hirdetés adatai
  • Munkavégzés helye: Borsod-Abaúj-Zemplén
  • Érvényességi idő: 23 nap.
  • Főkategória: Gyártás / Termelés
  • Alkategória: Termelésirányítás
  • Poziciószint: Alkalmazott
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Elvárt minimum végzettség: Szakközépiskolai érettségi
  • Elvárt minimum szakmai gyakorlat: Minimum 3 év szakirányú területen szerzett tapasztalat
  • Szükséges nyelvtudás: Angol társalgási szint, nyelvvizsga: nem szükséges
  • Szükséges jogosítvány(ok): Nem szükséges.